baskisiz-banner

Baskısız Etiketler

Kullanım alanına göre kuşe etiket, eco termal etiket, lamine termal etiket, silvermat etiket, fastyre etiket, pp opak etiket, pp şeffaf etiket, vellum etiket vb. etiketler üretiyoruz.

3000’den fazla bıçak ölçümüzle istediğiniz ölçü ve adetlerde hizmet veriyoruz. Detaylı bilgi almak ve sipariş vermek için bize ulaşın.

Kullanım alanları: Barkod etiketi, koli üstü etiketi, ürün etiketi, lot etiketi, raf etiketi ve gıda etiketi

Yapışkan türleri: Akrilik (standart), holmelt (güçlü yapışkan), nonperm (iz bırakmayan), deep freeze (soğuğa dayanıklı).

Etiket özellikleri: Üst yüzey parlak ve beyazdır. Yırtılabilen bir etikettir. Termal transfer yöntemiyle baskı alınmaktadır. Barkod etiket yazısına uyumludur. Wax ribon veya wax resin ribonla baskıya uygundur. Yüzeyi gün ışığı gibi hafif derecedeki ısılara dayanıklıdır.

Kullanım alanları: Barkod etiketi, koli üstü etiketi, ürün etiketi, kargo lojistk etiketi, raf etiketi ve gıda etiketi.

Yapışkan türleri: Akrilik (standart), holmelt (güçlü yapışkan), nonperm (iz bırakmayan), deep freeze (soğuğa dayanıklı).

Etiket özellikleri: Yırtılabilen bir etikettir. Direkt termal yöntemiyle baskı alınmaktadır. Barkod etiket yazıcısına uygundur. Ribon kullanmadan baskı yapılabilir. Nem, alkol, ışık ve ısı gibi etmenlete dayanıklı değildir. Kullanım ömrü 3-6 aydır.

Ribon sarf malzemesine ihtiyaç duyulmadan üzerine ısı ile baskı alınırlar. Bu yüzden sadece barkod yazıcılarda, terazilerde kullanılırlar. Lamine termal etiketler uzun ömürlü termal etiket çeşidi olması ve baskı sırasında ribona gereksinim olmadan baskı alınabildiği için maliyetinin düşüklüğünden dolayı tercih edilirler. Lamine termal etiketler termal etiketlerin karakteristik özelliklerini taşır, ama daha uzun ömürlüdür ve nemden, ışıktan ve ısıdan daha az etkilenir. 6-9 ay ömrü vardır. Bu ömrü tamamlayan lamine termal etiketlerin üzerindeki baskı gün geçtikte uçar. Bu süreci ışığa ve ısıya maruz bırakmayarak uzatabilirsiniz.

Lamine termal etiketlerin kullanım alanları: Ağırlıklı olarak gıda sektöründe kullanılmaktadır. Ayrıca kargo firmalarının da tercih ettiği bir termal etiket cinsidir.

Silvermat etiket, hem sıcağa hem de soğuğa dayanan, özel yapışkanlı bir etikettir. İki yüzeyi mat gri veya parlak gri renktedir. Uzun ömürlü olması, baskısının ve yapışkanlığının uzun süre kalıcı olması nedeniyle piyasada demirbaş etiketi olarak da bilinmektedir. Demirbaş etiketlenmesinde kullanılan tek etiket çeşitidir.

Kullanım alanları: Demirbaş ürünler, otomotiv sektörü, aydınlatma sektörü, beyaz eşya sektörü, bilişim sektörü, kimya sektörü.

Etiket özellikleri: Özel yapışkanlı plastik bazlı etiket (Üst yüzey mat, düz ve gri renk). Soğuğa ve sıcağa dayanıklıdır (-30 derece +120 derece). Termal transfer yöntemiyle baskı alınmaktadır. Barkod etiket yazıcısına uyumludur. Resin Ribonla baskıya uygundur.Isı, ışık, yağ, su, alkol, kimyasal maddeler ve dış ortama ve neme dayanıklıdır.

Özellikleri: Etikete adın veren Tyre, çok kuvvetli bir tutkaldır. Yapışkanlı tarafı metalik gri renkte, üst tarafı vellum ya da kuşe kağıt kaplamadır. Baskı yapılabilmesi için wax ribon veya wax resin ribon gereklidir. Fastyre Etiket, bazı sektörler tarafından çuval ya da lastik etiketi olarak da bilinmektedir. Kâğıt kısmı 80gr/m2 dir. Yırtılabilir.

Kullanım Alanları: Genelilkle otomobil lastiği, halı ve kumaş sektörlerinde kullanılmaktadır. Tekstil sektöründe kartela etiketi olarak kullanılmaktadır.

Etiket özellikleri: Plastik bazlıdır. Yırtılmaz ve esneme yapmaz. Termal transfer yöntemiyle baskı alınır. Resin ribonla baskıya uygundur. Isı, ışık, yağ, su, alkol, kimyasal maddeler ve dış etkenlere ve neme dayanıklıdır.

Kullanım alanları: Kozmetik etiketi, kimya etiketi, tekstil etiketi, gıda etiketi, elektronik ürün etiketi, baskılı ürün etiketi.

Etiket özellikleri: Yırtılmaz ve esneme yapmaz. Termal transfer yöntemiyle baskı alınmaktadır. Barkod etiket yazıcısına uygundur. Wax ribon veya resin ribonla baskıya uygundur. Isıya, ışığa, suya, dış etkenlere ve neme dayanıklıdır.

Kullanım alanları: Kozmetik etiketi, gıda etiketi, kimya etiketi, tekstil etiketi.

Vellum etiketin üst yüzeyinde gözle görünmeyen çukurluklar  bulunmaktadır. Bu çukurluklar sayesinde etiketin zemin kısmı pütürlüdür. Kuşe etiket ile aralarındaki farklardan biri budur. Vellum etiket, kuşe etikete göre daha bir mat yapıya sahiptir ve mat etiket çeşidi olduğu için ribon baskısına daha uyumludur. Kuşe etiketlere göre ribon baskısı daha nettie. Standart olarak sarı pergamin ile üretilir. Kullanım alanı oldukça geniştir.